Družba obsadila skvělé 3. místo v Národním finále Českého poháru, Lebeda vyhlášen nejlepším hráčem finále!!

17.03.2014 10:53

Týden po korunovaci mistra ČR v sálovém fotbalu se v sobotu 15.3. konalo ve východčeské Skutči Národní finále Českého poháru v sálovém fotbale. Finálový turnaj pořádal tým FC Družba Vysoké Mýto ve spolupráci s Městská sportoviště Skuteč s.r.o. Vítězství obhájil pražský Chemcomex, který tak v letošním ročníku dosáhl na vítězný "double" (vítězství v lize, vítězství v Národním poháru). 

 

Skupina A:

Družba : Gioia Brno 2:1

Tex color České Budějovice : Bumiko Děčín 1:0

Bumiko Děčín : Družba 1:2

Gioia Brno : Tex color České Budějovice 2:1

Bumiko Děčín : Gioia Brno 0:8

Družba : Tex color České Budějovice 2:2, na penalty 3:4

 

Předpovědi o očekávaném finále mezi Chemcomexem a brněnskou Gioiou dostaly vážnou trhlinu už po prvním zápase v turnaji, kdy Družba dokázala vybojovat vítězství nad brněnským favoritem. V dalších zápasech se ve skupině A hrály vyrovnané boje. Výjimkou byl pouze zápas mezi Brnem a Děčínem, které skončilo jasným vítězstvím Brňanů. O postupujících rozhodoval až poslední zápas mezi Družbou a týmem z jihu Čech FC Tex Color České Budějovice. Po prvním poločase dokázal Tex color těžit z chyb Družby a po poločasovém vedení 2:0 byli jihočeši jednou nohou v semifinále. Ve druhé půli ale přišel velký nápor Družby. Po brankách Lebedy a Vally se podařilo Družbě zaslouženě vyrovnat a zajistit si tak postup do semifinále.

 

Poř.  název družstva  zápasy  výhra  remíza  prohra  skóre   body 
1. FC Družba Vysoké Mýto  3 2 1 0 6:4  7
2. GIOIA B2Balance Brno  3 2 0 1 11:3  6
3. FC TEX Color České Budějovice  3 1 1 1 4:4  5
4. Bumiko Děčín  3 0 0 3 1:11  0

 

Skupina B:

Šakalí hněv Moravská Třebová : SK SICO Sportovní centrum Jilemnice 0:1

Chemcomex Praha : FC Nikomu Plzeň 6:1

FC Nikomu Plzeň : Šakalí hněv MT 1:9

SK Sico Sportovní centrum Jilemnice : Chemcomex Praha 0:0, na penalty 0:2

FC Nikomu Plzeň : SK Sico Sportovní centrum Jilemnice 2:5

Šakalí hněv MT : Chemcomex Praha 0:4

 

Ve skupině B probíhalo vše podle očekávaných předpokladů. Sympatické výkony podal druhý zástupce Pardubického kraje, tým Šakalí hněv Moravská Třebová, který dokázal potrápit prvoligovou Jilemnici, z palubovky doslova smetl zástupce Plzeňského kraje FC Nikomu Plzeň a na závěr si užil zápas proti pražskému Chemcomexu. O pořadí na prvních dvou místech ve skupině nakonec rozhodl vzájemný zápas mezi favority skupiny, Chemcomexem Praha a Jilemnicí. Utkání ve svůj prospěch rozhodli Pražané až v penaltovém rozstřelu a postoupili tak z 1. místa.

 

poř.  název družstva  zápasy  výhra  remíza  prohra  skóre   body 
1. CHEMCOMEX Praha  3 2 1 0 10:1  8
2. SK SICO Sportovní centrum Jilemnice  3 2 1 0 6:2  7
3. Šakalí hněv Moravská Třebová  3 1 0 2 9:6  3
4. FC Nikomu Plzeň  3 0 0 3 4:20  0

 

semifinále:

FC Družba Vysoké Mýto : SK Sico Sportovní centrum Jilemnice 1:2 po prodloužení

V semifinále nastoupila Družba proti favoritovi z Jilemnice a stejně jako v zápase s Brnem, chtěla Jilemnici oplatit ligové porážky. Hrál se vyrovnaný zápas plný tvrdých osobních soubojů. Zatímco v 1. poločase se ani na jedné straně žádná větší příležitost nevyskytla, tak 2. půle už nabídla zajímavější podívanou, když hned na jejím začátku orazítkovala Jilemnice břevno soupeřovy branky. Do několika slibných příležitostí se na straně Družby dostal Tomáš Hermann, kterému ale chyběl v zakončení větší klid. Klíčovou postavu Jilemnice Pavla Krause perfektně pokryl Michael Lebeda. Po základní hrací době skončil zápas bezbrankovou remízou, a tak následovalo prodloužení. Oba týmy měli na kontě 5 chyb a každý další faul znamenal výhodu 9 m kopu. Kdo očekával klidný průběh prodloužení tak se spletl. Oba týmy hráli aktivně a brankáři museli vytáhnout skvělé zákroky. Jilemnický brankář Puš se vyznamenal zejména při střele Jirky Vally, kterou konečky prstů vytlačil mimo tyče a první část prodloužení proto skončila bez branek. Hned v první minutě druhé části prodloužení dokázal po samostatném úniku skórovat Vašek, jemuž se se štěstím podařilo protlačit míč za záda Hanuse 0:1. V dalších minutách vzal na sebe zodpovědnost Lebeda. Ve 48. minutě dokázal vybojovat výhodu 9 m kopu, který sám také proměnil ve vyrovnávací branku - 1:1! Když už se všichni pomalu chystali na penalty, tak dostala i Jilemnice možnost 9 m kopu. Ani Vašek nezaváhal a nechytatelnou střelou rozhodl o výsledku zápasu - 1:2.

 

Chemcomex Praha : Gioia Brno 6:3

Druhé semifinále nabídlo pikantní souboj mezi Chemcomexem Praha a Gioiou Brno. Brňané měli raketový vstup do zápasu a po 3 minutách vedli už 2:0. Postupem času začal ale otěže zápasu přebírat Chemcomex a na hráčích z jižní Moravy se už začínala projevovat únava z celého turnaje. Ještě do konce 1. poločasu stihli Pražané srovnat a ve druhém poločase pak jednoznačně ovládli zápas.

 

zápas o 3. místo

Družba VM : Gioia Brno  4:2 po pokutových kopech

O pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodovaly pouze pokutové kopy, v nichž byla nakonec šťastnější Družba.

 

finále:

Chemcomex Praha : SK SICO Jilemnice 5:0

O osudu zápasu rozhodly hned první minuty, kdy Chemcomex vstřelil 2 branky. Jilemničtí se zejména v prvním poločase snažili zápas ještě zdramatizovat, ale hráči mistra žádné drama nedopustili a ve druhém poločase přidali další branky.

 

Při závěrečném vyhlášení výsledků byli předány i indivudální ceny Národního finále. Jako nejlepší hráč celého finálového turnaje byl oceněn Michael Lebeda z FC Družba Vysoké Mýto.

 

nejlepší hráč - Michael Lebeda (FC Družba Vysoké Mýto)

nejlepší brankář - Puš (SK Sico Sportovní centrum Jilemnice)

nejlepší obránce - Milan Klimeš (GIOIA Brno)

nejlpší střelec - Petr Šnídl (Chemcomex Praha)

nejlepší útočník - Michal Holeček (Chemcomex Praha)

 

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem divákům, kteří se na finálový turnaj přišli podívat, všem zaměstnancům společnosti Městská sportoviště Skuteč s.r.o., kteří nám pomohli se všemi přípravami na pořadatelství Národního finále. Velký dík zaslouži také všechny týmy, rozhodčí i delegáti, kteří se finálového turnaje zúčastnili. Na celé úspěšné organizaci má velký podíl Milan Jedlička. Milan se k nám přidal těsně před začátkem sezony a jeho pomoc a rady v průběhu celé sezony nám velice pomohly.

Poděkovat musím také všem našim hráčům za předvedné výkony. Po posledním ligovém turnaji jsme si všichni dali od sálovky na chvíli klid a myslím, že nám to pomohlo. I přesto, že se nám v lize výsledkově příliš nedařilo, tak se povedlo vytvořit skvělou partu a třetí místo je odměnou pro celý tým.