Napsali o nás

V této rubrice můžete číst pravidelné hodnocení našich zápasů z pera ligového delegáta, který je na každém zápase přítomen a další články o našem týmu.

 

Hodnocení 2. turnaje 2.11. od ligového delegáta pana Belžika

Družba : Slavičín 3:0

Stručný referát o průběhu utkání:  
FC DRUŽBA Vysoké Mýto :
Hanus, Valla, Hromádka, Faltys, Tesař, Komárek, Lebeda, Šavelka, Hermann, Novák, Bartoš

SK JEREVAN Slavičín :
Both, Cícha D., Cícha R., Zoubek, Kolařík, Pekárek, Gregušiak

V úvodním utkání se představil oslabený Jerevan Slavičín proti nováčku soutěže z Vysokého Mýta. Hosté měli v první půli několik velmi dobrých příležitostí, třikrát se v nadějné pozici objevil Zoubek, ale proti byl skvěle chytající Hanus, proto se také do kabin odcházelo za bezbrankového stavu, Vysoké Mýto si větší příležitost nevytvořilo. Do druhé části nastoupili východočeši ve zcela jiném světle, zatlačili hosty, vypracovali si dobré střelecké příležitosti, velkou šanci neproměnil hostující Dalibor Cícha, vzápětí však zbytečným faulem na polovině domácích oslabil svůj tým, když obdržel druhou žlutou a tedy i modrou kartu, hostům postupně docházeli síly a nakonec se podařilo přece jen domácím ve 36. min. otevřít skóre utkání. Hosté otevřeli obranu a ještě dvakrát po chybách inkasovali, domácí nováček si připsal první ligové body.  

 

Družba : Brno 2:5

Stručný referát o průběhu utkání:  
FC DRUŽBA Vysoké Mýto :
Hanus, Valla, Hromádka, Faltys, Tesař, Komárek, Lebeda, Šavelka, Hermann, Novák, Bartoš

GIOIA Brno :
Bartoň, Kubica, Presl, Klimeš, Macko, Cenek, Koudelka, Havel, Prokeš, Doubravský

Ve třetím utkání se po prvním poločase schylovalo k velké senzaci. Vysoké Mýto, které bylo namlsáno první ligovou výhrou, dokázalo především v prvním poločase hodně potrápit favorizovanou brněnskou Gioiu. Hosté byli zaskočeni, nemohli se dostat do tempa, nevycházela jim kombinační hra a navíc měli před sebou velkou překážku v podobě opět skvěle chytajícího Hanuse. Východočeši, ale neudrželi nadějné dvoubrankové vedení, ve druhém poločase se však rozjela brněnská mašina, skvělé kombinace, pohyb a přesná střelba nakonec dostala domácí na kolena a favorit si připsal další tři body.  
 
 
Hodnocení 1. turnaje 26.10. v Orlickém deníku

https://orlicky.denik.cz/ostatni_region/drzeli-s-favority-krok-na-body-si-musi-pockat-20131101.html

 

 

Hodnocení 1. turnaje 26.10. od ligového delegáta pana Vitáska

Družba : Jilemnice 0:3

Stručný referát o průběhu utkání:  
Vysoké Mýto: Hanuš,Bartoš,Valla,Faltys,Tesař,Komárek,Šavelka,Hermann,Novák
Jilemnice: Morong,Panýr,Paulů,Kraus,Hradecký,Šnorbert,Brádle,Porkert

Souboj tradičního účastníka ligy s nováčkem byl vyrovnanější, než je podle výsledku patrno. O vítězství celku z podkrkonoší rozhodla větší efektivita v proměňování šancí a dobrý výkon nové posily Tomáše Moronga v brance.  

 

Družba : Polička 1:2

Stručný referát o průběhu utkání:  
Polička: Slaný, Dittrich J. st., Jílek, Vondra, Švec František, Švec Tomáš, Kovář M. ml., Kovář M. st., Kučera, Navrátil, Mužík Jiří
Vysoké Mýto: Hanuš, Bartoš, Valla, Faltys, Tesař, Komárek, Šavelka, Hermann, Novák

Nováček ligy byl opět zkušenému celku z Poličky rovnoceným soupeřem, ale doplatil na neproměňování šancí, které si vypracoval. Rychlé, bojovné, ale přesto slušně vedené utkání. Vysoké Mýto v závěru utkání stupňovalo tlak, ale vstřelit svou první branku ve futsal lize se mu podařilo až sedm desetin vteřiny před koncem utkání, což pochopitelně již šanci na vyrovnání nepřineslo.