Soupiska 

Tomáš Faltys, obránce, narozen: 1985        

S Družbou začal koketovat už ve svých 15 letech, kdy se poprvé objevil na tréninku. Bohužel se v té době věnoval hlavně velkému fotbalu v Pardubicích. V dalších sezonách působil úspěšně v juniorce Nejzbachu a následně i jeho "A" týmu. Z důvodu zdravotních problémů pak musel následně kariéru přerušit a k sálovce se vrací až v dresu Družby v roce 2011. Po kvalitní letní přípravě je to jeden z lídrů týmu na hřišti i v kabině.   

 

Jan Bartoš, obránce, narozen: 1978

Jeden ze 3 zakladatelů Družby v roce 1995. Vytříbený technik a bavič týmu, po jeho stahovačkách se zastydělo už mnoho soupeřů a pár jich přidá určitě i v 1. lize. Během své kariéry byl výhradně věrný 2 týmům - 1. FC Družba Vysoké Mýto a v době, kdy Družba fungovala jako "B" tým Medicamenty, tak týmu AC Medicamenta Vysoké Mýto. Před návratem Družby v roce 2011 k sálovce vypomáhal svými  zkušenostmi v sezonách 2009 a 2010 týmu Bokake Vysoké Mýto.

 

David Šavelka, účtoník, narozen: 1986

Hráč, který si dlouho hledal k Družbě kladný vztah, až se nakonec stal jedním z pilířů týmu a v současné době patří ke služebně nejstarším. Na začátku futsalové kariéry působil v týmu Drážka Vraclav a souboje s tímto týmem patřily k těm nejvyhrocenějším. V létě roku 2005 dochází ke sporům v týmu Drážky, a tak David přestupuje do Družby, kde hned v první sezoně, díky svému střeleckému umění, ukazuje, proč je lepší mít ho v týmu, než hrát proti němu.

 

Ondřej Hanus, brankář, narozen: 1981

Brankář, kterého k sobě Družba lákala spoustu let. V soutěžích futsalu - FIFA však zůstává Ondra věrný výhradně choceňským týmům - Paliva Choceň, Uhelné vosy Choceň a v posledních letech Gillotina Choceň. Za Družbu tak chytá pouze na letních turnajích. Až s přestupem Družby k sálovce před 3 lety se situace mění a Ondra může výrazně pomoct k dobrým výsledkům v krajské soutěži, a proto i v letošní sezoně patří k hráčům, na které hodně spoléháme. Měl by patřit k top brankářům celé ligy.

 
 

     Viktor Handl

 

    datum narození:

    pozice: obránce

 

 

Matěj Hromádka, útočník, narozen: 1994

Hráč, který by měl být budoucností Družby. Jako posilu jsme si ho vyhlédli na letním turnaji na Brtči. Do týmu zapadl velice rychle, stačily mu na to pouze 2 letní turnaje v malé kopané v Jaroměři a Pardubicích. Po jeho střelách pravačkou, ve které má dynamit, už pár ligových golmanů těžko popadalo dech. V kabině poutá pozornost svým suchým humorem, na který si stále ještě zvykáme.

 

Michael Lebeda, obránce,  narozen: 1989

Do týmu přišel jako jedna z posil pro ligovou sezonu a hned na letních turnajích ukázal, že bude opravdovou posilou. Komplexní hráč, který dokáže pořádně přitvrdit, ale také pobavit diváky během zápasu svými parádičkami. Hned v první sezoně patří k hlavním tahounům na hřišti a hecířům v kabině.


                                                                                       

Tomáš Hermann, obránce, narozen: 1993

Jeden z nemladších hráčů Družby, který už má ale za náš tým "pár" zápasů odkopáno. S týmem v minulých letech odjezdil několik letních turnajů, sezónu 2012 - 2013 už ale odehrál kompletní a podílel se tak na postupu týmu do ligy. S balonem dovede neuvěřitelné věci, v budoucnu by měl být jedním z tahounů týmu.

 

 

    Jakub Slováček

    datum narození:

    pozice: obránce

 

 

Tomáš Novák, útočník, narozen: 1985

Hráč, který fotbalově vyrostl na brtečských pláních. Poprvé jsme ho zaregistrovali jako mladíčka v dresech Drážky Vraclav a Náhodné sešlosti VM hrající orlickoústecký okresní přebor futsalu - FIFA. V roce 2005 přestupuje do Družby, kde doplnil brtečské duo v kádru Družby (Kroulík, Tobeš) a hned od začátku přesvědčuje o svých hlavních přednostech - tvrdost a tah na branku. Po prvních oťukávacích sezonách se začal i výrazně golově prosazovat a dnes na jeho branky a bojovnost tým hodně spoléhá.

 

Jiří Tesař, obránce, narozen: 1984

Jeden z hráčů, který pamatuje vznik týmu, i když se na něm aktivně nepodílel ani v něm v době vzniku nepůsobil. Po založení Družby se s námi spíše míjel a šel svou cestou. S vlastní partou působil několik sezón v sálovce pod hlavičkou Bokake Vysoké Mýto, bohužel tým na sebe poutal pozornost pouze vysokými porážkami. V roce 2009 začíná hrát s Družbou pardubický krajský přebor ve futsalu - Fifa a i přesto, že to pro něj byl velký skok, tak se adaptoval velice rychle. Po této zlomové sezoně zůstává v našem týmu a dnes je z něj dokonalý univerzál, který může  hrát  na jakémkoliv postu. K jeho přednostem patří kvalitní hra oběma nohama a rychlost.    

 

 

Lukáš Komárek, obránce, narozen: 1989

Hráč, který se k Družbě připojil až těsně před startem ligové sezóny. Do týmu zapadl velice rychle. Na hřišti poutá pozornost svou bojovností, žádný míč pro něj není ztracený. Pokud by se měřily kilometry naběhané během zápasu, tak by určitě patřil k největším běžcům v týmu.

 

                           

Jiří Valla, útočník, narozen: 1984

Jediný hostující hráč v našem týmu, kterého uvolnil na ligovou sezónu SK Vraclav. Spoustu let trápil Družbu v dresech soupeřů. V souhře mu trochu schází jeho fotbalové dvojče, bratr Michal, ale i tak si našel v týmu svoje místo a v zápasech prodal svoje zkušenosti.