Zlepšené výkony body nepřinesly

24.11.2013 18:39

Krutá porážka se Zlínem

Družba : Zlín 1:6 (1:2)

Proti 3. týmu loňského ročníku jsme nastoupili se vztyčenou hlavou a hned od prvních minut se hrál rychlý futsal. První branka tak na sebe nenechala dlouho čekat. Po závaru před naší brankou odkopává balon Hromádka přes nastavenou nohu domácího hráče, který tomu dodal patřičný zvukový doprovod a rozhodčí k našemu údivu nařizují pokutový kop, s kterým si domácí Haloda poradil, 1:0 pro Zlín. Odpověď z naší strany přišla celkem brzy, když za 2 minuty krásnou střelou bodlem vyrovnal Tomáš Hermann. Naše radost bohužel netrvala dlouho. Po dalším závaru a několika nepovedených odkopech zvyšuje v 11. minutě na 2:1 pro Zlín opět Haloda. Hned z následujícího protiútoku narazil Šavelka balon před branku Slováčkovi, který bohužel nedokázal usměrnit svou střelu placírkou mezi zlínské tyče. Hra se začínala pomalu přiostřovat a ve 14. minutě měli domácí na svém kontě 4 fauly. Další už bohužel nepřibyly, i přes několik ostrých zákroků zlínských. Nejdříve je Lebeda po odehrání balonu dohrán před domácí lavičkou, chvilku poté si domácí berou do parády Slováčka. Do konce poločasu si se všemi šancemi poradili oba brankáři. Na začátku druhého poločasu přišel zřejmě rozhodující okamžik zápasu. Hned po rozehrávce se na pravé straně uvolnil přes dva naše hráče domácí útočník a s jeho přihrávkou si nepokrytý Haloda opět poradil - 3:1. I nadále jsme se tlačili do útoku, nejdříve nebyl při zakončení dostatečně razantní Novák, pěkná střela Slováčka skončila těsně vedle tyče. Čtvrtý gol padl po dobrém napadání soupeře, který nás donutil k chybě při rozehrávce a zcela volný Haloda mohl v klidu vstřelit svou čtvrtou branku v zápase. V závěrečných minutách Zlínští ještě zvýraznili svoje vítězství. Na 5:1 zvyšoval po 9 m kopu Ulman, který také stanovil konečné skóre, po střele, která prošla skrumáží před brankou, na 6:1.

Skvělý Cieslar rozhodl

Družba : Stonava 0:2 (0:2)

Zápas, který kromě skvělého individuálního výkonu Cieslara, rozhodla neprostupná stonavská obrana. Bohužel držení míče ve futsale nic neznamená, což jsme poznali tentokrát i my. Hráči Stonavy vyčkávali na svojí polovině a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Z jedné takové akce padl i první gól zápasu. Cieslar se hezky uvolnil na levé straně a z úhlu prostřelil Chalupníka v brance. Stále jsme se snažili dobývat branku Stonavy, ale bohužel bez výraznějšího efektu, naopak jsme museli čelit  nebezpečným akcím domácích, které vedl hlavně skvěle hrající Josef Cieslar. 2 minuty před koncem poločasu se individuálně prosadil Bury a jeho tečovaná střela skončila v naší síti. Druhý poločas byl velice podobný prvnímu. Do výraznějších šancí se nám nedařilo dostat a domácího brankáře jsme tak ohrožovali pouze střelami z dálky, s kterými si bez potíží poradil. Všechny nebezpečné protiútoky Stonavy skončily buď mimo branku nebo je pokryl dobře chytající Chalupník, a tak zápas skončil stejným výsledkem jako v prvním poločase.