Zklamání na úvod, téměř senzace na závěr - Družba se vrací z Prahy bez bodu

10.11.2013 22:17

Snadné body pro Adrii

Družba : Nový Bor 1:4 (0:2)

Navázali jsme na neslanné, nemastné výkony v prvních zápasech předchozích turnajů a tentokrát podali náš nejhorší výkon v lize. Hned ve 3. minutě měl Nový Bor, po odpískané nastřelené ruce, příležitost přímého kopu z hranice pokutového území. Zahraný signál rozhodil naši zeď natolik, že střela prošla skrz a skončila v naší brance. Po obrdrženém gólu jsme předváděli chaotickou hru s minimem šancí a prostupnou obranou. Bohužel nepomohl ani time - out, který jsme si vzali už v polovině prvního poločasu. Ve 14. minutě jsme inkasovali podruhé, když jsme nepokryli jednoduchou akci Adrie, a tak si 2 hráči Nového Boru, kteří byli před Hanusem úplně sami, snadno poradili - 0:2. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a měli hned šanci po průniku Komárka. Naneštěstí jsme z následné akce dostali třetí gól, když míč prošel po střele Abrháma až do sítě. Hned z protiútoku nás vrátil do hry Šavelka. V následujících minutách jsme Adrii zatlačili a vypracovali si několik šancí. Nejdříve Novák vystrašil bodlem Konečného, potom odmítl nabídku na snížení Šavelka, když mu do nadějné pozice nahrával Tesař. V momentě, kdy jsme se nadechovali k závěrečnému náporu, jsme opět neuhlídali Jarábův průnik po lajně a jeho nahrávku jsme si do branky dorazili sami.

Sestava: Hanus - Faltys, Tesař, Lebeda, Hermann - Komárek, Valla, Novák, Šavelka, Hromádka

Tvrdá bitva s mistrem body nepřinesla

Družba : Chemcomex 0:1 (0:1)

Tvrdý ale férově vedený zápas z obou stran. Nastoupili jsme jako vyměnění a svým napadáním a pohybem dělali hráčům Chemcomexu velké problémy. Konečně se začali prosazovat naši útočníci Novák se Šavelkou,  z obrany celou hru dirigoval aktivní Lebeda. Šance i fauly se střídaly na obou stranách, ale gól nepřicházel. V 16. minutě přišel 6. faul Chemcomexu, což znamenalo výhodu 9m kopu. Na jeho zahrávání byl určen Matěj Hromádka. Bohužel zvolil jiné zakončení, než jsme od něj všichni očekávali, a tak si s jehou střelou brankář Chemcomexu poradil. I tentokrát platilo osvědčené pravidlo "nedáš, dostaneš". Po kombinaci před naším pokutovým územím se k zakončení dostává Šnídl a střelou k tyči dostává Chemcomex do vedení. Druhý poločas byl velice podobný prvnímu. Hrál se rychlý a trvdý futsal. Několikrát jsme měli při šancích soupeře štěstí, ale ani my jsme nezůstávali pozadu. 5 minut před koncem se do vyložené šance dostává Šavelka, ale Sochůrek jeho nadějný pokus vytlačil těsně mimo tyče. Následující minuty držel Chemcomex balon na svých futsalkách a kontroloval hru, do tlaku se tak dostáváme až v posledních 2 minutách. Všechny naše šance však pochytal skvěle chytající Sochůrek a když se nám nepodařilo skórovat ani z přímého kopu 2 vteřiny před koncem, bylo jasné, že z Prahy odjedeme s prázdnou.

Po skvělém výkonu Družby musel Chemcomex, i s 5 hráči futsalové Sparty, bojovat o výsledek do posledních minut.