Zápasy se špičkou ligy body nepřinesly

06.01.2014 09:06

Družba : Nový Bor 0:2 (0:0)

Hned od začátku zápasu se na hřišti odehrávala víceméně taktická bitva. Míč měli na svých futsalkách více hráči Boru, my naopak hrozili z rychlých brejků. Po prvních opatrných minutách se po individuálním uvolnění dostává do šance Novák, ale v lepším zakončení mu zabránilo dobré vyběhnutí Konečného v brance Adrie. Chvíli na to se do samostatného úniku, po chybě hráče hostů, dostává Tesař, ale Konečný opět skvěle zasahuje. Hostující hráči se do výraznějších šancí nedostávali díky naší skvěle fungující obraně a pokud už něco prošlo na branku, tak si s tím poradil dobře chytající Chalupník. Ani po střelách v závěru poločasu ze sálovek Faltyse a Komárka se stav nezměnil, a tak svítilo na světelné tabuli poločasové skóre 0:0. Druhý poločas se už odehrával více v režii hostujícího týmu. Ve 30. minutě jsme ještě zahrozili střelou Lebedy z přímého kopu, kterou Konečný se štěstím vyrazil na hlavu svého spoluhráče, ale pak už otěže zápasu drželi pevně ve svých rukách hráči Nového Boru. Nebyli jsme schopni udržet míč delší na dobu na svých futsalkách, a tak tlak Nového Boru sílil. Nejdříve spálil vyloženou šanci Štorc, ale ve 33. minutě už bylo pro Družbu zle. Po zaváhání naší obrany se na hranici pokutového území uvolnil Jaráb a nedal Chalupníkovi šanci. V dalších minutách jsme se pokusili hostující tým zatlačit, ale bez výraznějšího efektu, a proto jsme se 3 minuty před koncem rozhodli pro hru bez brankáře, když Chalupníka vystřídal Faltys. Naše power play ale bohužel příliš povedená nebyla. Do žádné šance jsme se nedostali a po ztrátě míče jsme naopak v poslední minutě inkasovali ještě jeden gól do prázdné branky.

Družba : Chemcomex 3:6 (0:4)

Tým Chemcomexu dorazil do Poličky v silné sestavě, ve které nechyběli ani Holeček s Vozárem. Začátek zápasu jsme zachytili a hned v úvodní minutě padáček z futsalek Tesaře těsně míjí branku Pražanů. Hráči Chemcomexu ale začali postupně přidávat obrátky a bylo jasné, že tentokrát nechtějí opakovat drama z prvního vzájemného zápasu v Praze, kdy o výhru museli bojovat do posledních minut. S prvními šancemi hostů si poradil Chalupník v naší brance, ale v 6. minutě už ani on nestačil na střelu Havrdy, který si naběhl za naši obranu. První inkasovaná branka s námi zamávala více, než by všichni očekávali, a tak si hráči Chemcomexu v následujících minutách dělali na hřišti co chtěli a skóre nenarůstalo jen díky lehkovážnosti soupeře při zakončení. V momentě, kdy se zdálo, že už jsme se pomalu oklepali a kdy jsme dvakrát ohrozili z brejku branku soupeře, příšly 2 rychlé goly ve 12  a 14 minutě z futsalek Soppa a Šnídla. Zejména druhý gol po střele bodlem do růžku branky musel potěšit oko každého diváka. Rozjetý Chemcomex nezastavil ani náš oddechový čas a první poločas jsme dohrávali ve velkém útlumu. Na cestu do šaten nám ještě jednu branku přiložil v 19. minutě Šafránek. Poločasová přestávka nám pomohla. Brzy po zahájení druhé půle skóruje střelou po zemi Valla a snižuje na 1:4. V dalších minutách se na palubovkách poličského gymnázia hrála svižná sálovka, s množstvím šancí a diváci se tak museli dobře bavit. Na Vallův gol přišla rychlá odpověď ze strany Rotta, ale toho v rychlosti odpovědi překonal Lebeda, který opět ukázal svou rostoucí formu a po slalomu snižuje na 2:5. Další gól mohl po průniku po lajně vstřelit domácí Tesař, ale jeho střela jen těsně minula branku. Na druhé straně byl úspěšnější Bialek, který z úhlu do prázdné branky zvyšuje na 6:2 pro Chemcomex. K vidění byly i zajímavé standardní situace. Nejdříve Holeček bombou z penalty orazítkoval břevno, naopak Jirka Valla, který dostal možnost zahrávání 9 m kopu byl úspěšnější a povedenou ranou dal výsledku konečnou podobu a stanovil skóre na 3:6.