První body pro Družbu!!

03.11.2013 18:06
Hanus vychytal premiérovou výhru v lize

Družba : Slavičín 3:0 (0:0)

Nepříjemný zápas, kdy nám myšlenka na první body svazovala nohy více než bychom chtěli. V úvodu zápasu jsme sice zahrozili Hermannovou střelou, která skončila na tyči, ale zbytek prvního poločasu už jsme si nevypracovali žádnou výraznější šanci a naopak čelili několika tutovkám ze strany Slavičína. Naštěstí jsme měli v brance Ondru Hanuse, který si se všemi šancemi poradil. Do druhého poločasu už jsme vstoupili aktivněji a hned zahrozili vyloženou šancí Komárka. V průběhu druhého poločasu bylo jasné, že tým, který vstřelí první gol, nejspíš i vyhraje. Šance Družby přibývaly, Novák sklepává balon, po Lebedově nastřelení před branku, těsně mimo tyče, Faltys po hezké narážečce míří z ideální pozice mimo branku. Nakonec jsme se dočkali díky indivudální akci Hermanna, který z rohu hřiště nahrál před branku úplně volnému Novákovi, který vstřelil první gól. Druhý gol na sebe nenechal dlouho čekat. Lebeda si udělal z hráčů soupeře slalom a nahrává Vallovi, pro kterého už nebyl problém doklepnout míč do opuštěné branky. Slavičín se v posledních 2 minutách tlačil do zakončení a po jednom z brejků dává Novák po Vallově přihrávce třetí gól.

Na Jerevanu se projevila absence několika hráčů, vánoční odveta ve Slavičíně bude určitě úplně jiný zápas.

Brněnská smršť ve 2. poločase smetla sny o dalších bodech

Družba : Brno 2:5 (2:0)

S vědomím, že máme první body v kapse, jsme nastoupili proti favoritovi letošního ročníku, týmu GIOA Brno - mladému týmu, vedeným kapitánem Josefem Havlem. Začátek zápasu byl z říše snů. Hned v první minutě jsme rozehrávali z hranice vápna přímý kop, míč se po odrazu dostal k Faltysovi, který nedal brankáři Brna žádnou šanci! Na futsalky Brňanů se vkradla lehká nervozita, po jedné z chyb ve středu hřiště se k míči dostává Šavelka a v nájezdu na brankáře uklízí balon přesně k tyči. Brňané zapnuli na vyšší obrátky, ale nedařilo se jim vstřelit gol díky perfektně fungující obraně a skvěle chytajícímu Hanusovi. V úvodu druhého poločasu přišly zřemě klíčové okamžiky zápasu. Hráči Brna nechávali při útočení otevřená zadní vrátka a tím dávali prostor k našim brejkům. Nejdříve si zopakoval samostatný nájezd Šavelka, bohužel nedává. Chvilku potom v situaci 2 na 1 kazí Novák nahrávku na volného Lebedu. S přibývajícím časem jsme byli pod stále větším tlakem, až přišla golová smršť. Nejdříve jsme neuhlídali aut soupeře, 1:2. Za další dvě minuty je po hezké kombinaci Brňanů srovnáno a chvilku poté, po dalším nepokrytém autovém vhazování soupeře, prohráváme 2:3. Z následné akce měl vyrovnání na futsalkách Lebeda, ale tím naše útočné manévry končí. Na hráčích se už projevila únava a Brno po dalších 2 brankách stanovilo výsledek na konečných 2:5.

Brno tak ukončilo 80 minutovou sérii bez obdržené branky, ale nutno přiznat, že jeho vítězství bylo zcela zasloužené.

Sestava: Hanus - Faltys, Tesař, Lebeda, Hermann - Komárek, Valla, Novák, Hromádka, Bartoš, Šavelka