Doma bez bodu a navíc s debaklem

29.01.2014 08:50

Nepovedený turnaj jsme odehráli na domácí palubovce ve Vysokém Mýtě. V prvním zápase nás čekal zkušený celek Stonavy. Už v prvním vzájemném utkání nám toho Stonava moc nedovolila a velké drama se nekonalo ani tentokrát. Po našem úvodním náporu se už v 5. minutě prosadil Dorozlo - 0:1. V dalších minutách se nehrála žádná velká sálovka. Stonava hrála, co potřebovala, naše snaha působila křečovitě a do výraznějších šancí jsme se bohužel nedostávali. Naše akce po zemi zastavovala spolehlivě stonavská obrana, a tak jsme se často uchylovali k dlouhým nákopům na naše útočníky, které ale také k ničemu nevedly. V 17. minutě se po individuální akci prosadil Cieslar, který po hezkém uvolnění na pravé straně, nedal střelou bodlem žádnou šanci Hanusovi v naší brance - 0:2. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a ve 24. minutě vybojoval Hromádka pokutový kop, který nekompromisní střelou pod břevno proměnil Faltys - 1:2.  Vstřelený gól nás povzbudil, ale branku soupeře jsme dokázali ohrozit pouze střelami z dálky, s kterými si hostující brankář bez problémů poradil. Konečnou podobu výsledku tak dal ve 37. minutě opět Dorozlo, který zakončil úspěšně jeden ze stonavských brejků - 1:3.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti celku ze Zlína. Hosté se dostali do vedení hned po pár vteřinách, když jsme neuhlídali autové vhazování a Křepelka hlavou vstřelil první gól zápasu - 0:1. Tato úvodní branka v podstatě určila ráz celého zápasu. Nepochopitelně jsme se pustili do otevřené hry s jasným favoritem, který nás za to samozřejmě trestal. V 8. minutě zvýšil na 0:2 reprezentant Haloda. Ke vstřelení branek jsme se dostali v 1. poločase i my. Nejdříve ve 13. minutě snížil na 1:2 po individuální akci Lebeda, ale naše radost netravala dlouho. Hned z protiútoku hosté zvýšili na 1:3 a v 15. minutě dokonce na 1:4. Minutu poté snížil povedenou střelou Hromádka na 2:4, ale to bylo z naší strany vše. V druhém poločase jsme nic nepředvedli a hosté ze Zlína pohodlně navyšovali náskok. Na zlínské straně přibývaly branky, na naší pak pouze žluté karty. Zápas, na který budeme chtít co nejdříve zapomenout tak skončil po našem ostudném výkonu jasným vítězstvím Zlína 8:2.