Vyrovnaná bitva s Brnem, na Slavičín už nezbyly síly

23.12.2013 15:15
Chalupník v brance čaroval, ale na body to nestačilo

Družba : Brno 2:3 (2:1)

Ve svém prvním zápase jsme nastoupili proti týmu z Brna a čekal se opět kolotoč plný narážeček, střel a pěkných akcí. Tato myšlenka se potvrdila. Brno začalo opět velmi aktivně a již ve 3. minutě využil první vážnější šanci v utkání Prokeš, 1:0. Brněnští se tak uspokojili a snažili se nás ukolébat spoustou přihrávek a když už něco vymysleli skrze skvěle fungující obranu, stál v brance spolehlivý Chalupník. Pochopili jsme, že tým z Brna je k nakousnutí a podle toho také konali. Ve 12. minutě přišel rychlý výpad trojice Novák-Faltys-Herman a posledně jmenovaný s jistotou zakončil, 1:1. To ale z naší strany nebylo všechno. Hned o tři minuty později využil skvělou práci Nováka Hromádka, 1:2. Do poločasu mohl Brno ještě více zmrazit Šavelka, který bohužel v dobré šanci trefil pouze tyč. V poločasové pauze mladíci z Brna pochopili, že i v Mýtě umí sálovku hrát a dle toho také konali v druhém poločase. Výrazně přidali a tím pádem se naše obrana dostávala pod veliký tlak. Hned v úvodu druhé půle zlikvidoval Chalupník dvě gólové šance Brna a i při střelách z dobrých pozic byl jistý. Ve 27. minutě již však na náběh Klimeše nezareagovala ani naše obrana ani Chalupník, 2:2. Brno dále tlačilo a již o dvě minuty později vstřelil vítěznou branku branku Presl. Brno mělo i nadále více ze hry a další šance likvidoval skvělý Chalupník a tím přiživoval i jistou naději hostů na vyrovnání. K němu bylo blízko po dobré ráně Lebedy v poslední minutě, která jen těsně minule levou tyč branky brněnského brankáře. Mladíci z Brna si tak těsnou výhru bez větších problému pohlídali.

Slavičín oplatil Družbě porážku z Poličky

Družba : Slavičín 0:3 (0:0)

Proti domácímu Jerevanu se očekávala vyrovnaná a taktická bitva a opět se tak stalo, avšak pouze v prvním poločase. Jerevan letos zatím v nejsilnějším složení s podporou velmi početnou skupinou fanoušků byl hned od úvodu lehce aktivnější a vytvořil si gólovou šanci i několik dobrých střel, které však opět likvidoval skvělý Chalupník. Naši jedinou vyloženou šanci si vypracoval Faltys, který ale proti domácímu Gregušiakovi neuspěl. Slavičínští měli ještě v závěru prvního poločasu výhodu dvou trestných kopů z výborných pozic. Naštěstí jsme obě standardky ubránili a udrželi tak v prvním poločase bezbrankovou remízu. Od druhé půle přidal domácí Jerevan ještě jeden " level " a v kombinaci s úbytkem našich sil byl druhý poločas zcela v režii domácích. Slavičín si vypracoval několik vyložených šancí. V cestě jim ale stál náš brankář, jednou tyčka a dvakrát jsme dokonce vykopávali míč z branové čáry. Ve 28. minutě už ale mohlad domácí aréna "explodovat". Střela domácího Cíchy se ještě otřela o tělo Tomáše Faltyse a skončila tak za zády bezmocného Chalupníka, 1:0. Po této brance jsme posbírali poslední síly a vrhli se do útoku. Výsledkem však byla pouze nebezpečná střela Šavelky a nadějný průnik Lebedy zlikvidoval domácí obránce v hodině dvanácté. Definitivní podobu výsledku dali v závěru domácí po dvou velmi pěkně vyřešených rychlých protiútocích do naší rozhozené obrany. Nejprve ve 39.minutě zakončil " biliárovou " akci Švach a ještě ve 40. minutě přidal třetí branku domácích Both.