Porážka s příchutí křivdy

13.01.2014 10:23

Větřní : Družba 3:2 (2:2)

K další ligové bitvě jsme nastoupili ve sportovní hale v jihočeském Českém Krumlově. To že nás čeká tvrdý zápas bylo jasné hned po shlédnutí rozměrů místní haly. Začátek zápasu se nám povedl, když Faltysův krásný lob za obranu domácích dokázal ve vedoucí gól zužitkovat ve 2. minutě Komárek. Domácí tím byli dokonale zaskočeni, ale postupně začali ukazovat svoje větší zkušenosti s domácí halou a přece jen získávali mírnou převahu. V 5. minutě jsme bohužel inkasovali vyrovnávací gól po signálu z autového vhazování. V následujících minutách nás domácí zatlačili a vytvořili si i šance, se kterými si ale poradil opět spolehlivě chytající Chalupník v naší brance. V 17. minutě jsme už ale nedokázali ubránit Bordače, který po otočení kolem našeho obránce zvyšuje na 2:1 pro Bombarďáky. Domácí se po vedoucí brance uklidnili a poločas chtěli v klidu dohrát. Když už se zdálo, že se jim to podaří, tak obral domácího brankáře o míč Hromádka a střelou do prázdné branky 8 vteřin před koncem poločasu vyrovnal na 2:2. Druhý poločas jsme opět začali aktivněji a hned v jeho úvodu se do šance dostal Novák, s jehož nebezpečnou střelou si domácí brankář poradil. V následujících minutách se šance střídaly na obou stranách, ale skórovat se podařilo až domácím a po zmatcích na naší polovině zvýšil Ginzel na 3:2. Po inkasované brance jsme otěže zápasu vzali jednoznačně do vlastních rukou a domácí nevěděli kudy kam. K náporu veleli hlavně zkušený Faltys a svou brankou povzbuzený Hromádka. Šance přibývaly, ale skóre se neměnilo. Ve 32. minutě se sám před domácím brankářem ocitl Hromádka, kterého ale poslal k zemi skluz domácího hráče. K překvapení všech zůstaly píšťalky rozhodčích němé. Od tohoto okamžiku se hra hodně přiostřila a emoce plály nejen na hřišti ale i tribunách. Po neodpískané penaltě jsme domácí ještě více zmáčkli před jejich brankou, ale vyrovnání postupně odmítli Tesař, Komárek a skvěle hrající Hromádka. Měli jsme i trošku smůly, když dělovka z futsalek Hromádky skončila pouze na břevně domácí branky. O vyrovnání jsme bojovali doslova do posledních vteřin. V poslední minutě už překonaného domácího brankáře zastoupil na brankové čáře domácí obránce a se zvukem závěrečné sirény se dopustili domácí i 6. faulu. Domácí hráč byl potrestán žlutou kartou, k zahrávání 9 m kopu jsme se už ale nedostali, protože dle výkladu rozhodčích došlo k faulu až po ukončení zápasu. Toto rozhodnutí nám vzalo i poslední šanci na bodový zisk, a tak jsme odjeli z Krumlova s prázdnou.